برای افزایش امنیت موتورسیکلت خود نه تنها می‌توانید از انواع قفل موتورسیکلت استفاده کنید، بلکه می‌توانید از دزدگیرهای مخصوص نیز بهره ببرید. استفاده از دزدگیر موتورسیکلت باعث می‌شود تا میزان امنیت آن افزایش پیدا کرده و از بسیاری از سرقت‌ها جلوگیری شود. برای به کارگیری دزدگیر موتورسیکلت، لازم است که در ابتدا با انواع آن به خوبی آشنایی داشته باشید تا بتوانید از میان آنها بهترین گزینه را انتخاب و خریداری نمایید. در ادامه مطلب به معرفی انواع دزدگیر موتورسیکلت پرداخته و با بهترین مدل آن آشنا خواهیم شد.

دزدگیر موتورسیکلت چیست؟

به طور کلی دزدگیر یک سیستم اعلام سرقت است که از آن میتوان برای منازل و یا لوازم نقلیه‌ای چون خودرو و موتورسیکلت استفاده کرد. دزدگیر موتورسیکلت همچون دزدگیر خودرو می‌تواند به موتورسوار هشدار داده و او را از سرقت موتور مطلع نماید. در واقع عملکرد دزدگیر موتورسیکلت همچون خودرو است و زمانی که توسط افراد ناشناس و سارق مورد دستکاری قرار بگیرد، شروع به آلارم دادن کرده و موتورسوار را مطلع می‌کند. حال این دزدگیرها انواع مختلفی دارند و به صورت ساده یا تصویری موجود می‌باشند. در ادامه با انواع دزدگیر موتورسیکلت بیشتر آشنا خواهیم شد.

بررسی انواع دزدگیر موتورسیکلت

 • دزدگیر ساده موتورسیکلت: منظور از دزدگیر ساده، دزدگیری است که از ریموت غیر تصویری برخوردار است و تنها با آلارم دادن به موتورسوار هشدار می‌دهد. پس اگر حسگرهای دزدگیر ساده تحریک شود، آژیر آن به صدا در آمده و تنها میتوان از طریق صدا متوجه خطر و سرقت موتورسیکلت شد. از آنجایی که این دزدگیرها ساده هستند، قیمت پایینی دارند و توسط موتورسواران زیادی قابل خرید می‌باشند.
 • دزدگیر تصویری موتورسیکلت: نوع دیگر دزدگیر موتورسیکلت، نوع تصویری است که در آن ریموت موتور به شکل تصویری می‌باشد. این دزدگیرها نسبت به نوع ساده مزیت دارند. در این ریموت‌ها علاوه بر اینکه میتوان از طریق آژیر از خطر سرقت موتورسیکلت مطلع شد، میتوان از طریق ریموت نیز به آن پی برد. ریموت دزدگیر تصویری موتورسیکلت، دارای ویبره بوده و زمانی که حسگرهای آن توسط سارق تحریک شود، از طریق ویبره و زنگ به موتورسوار هشدار می‌دهد. همانطور که میتوان حدس زد قیمت دزدگیر تصویری موتورسیکلت نسبت به نوع ساده بیشتر است. با این حال موتورسواران زیادی از آن استفاده کرده و از این طریق امنیت موتورسیکلت خود را افزایش می‌دهند. ریموت‌های تصویری ظاهر زیبایی دارند و دارای یک صفحه نمایش می‌باشند که زیبایی آن را دو چندان کرده است. این دزدگیرها به دزدگیرهای دو طرفه نیز معروف هستند.
 • دزدگیر ماهواره ای موتورسیکلت: دزدگیرهای ماهواره‌ای نوعی دیگری از دزدگیرها هستند که جزو سیستم‌های پیشرفته ضد سرقت به حساب می‌آیند. این دزدگیرها مجهز به جی پی اس ردیاب هستند و داخل موتورسیکلت نصب می‌شوند. زمانی که موتورسیکلت توسط افراد ناشناس و سارق روشن شده و یا تکان بخورد، دزدگیر شروع به آژیر کشیدن می‌کند. همچنین از طریق پیام، به موتورسوار هشدار می‌دهد. دزدگیرهایی که از فناوری جی پی اس برخوردار هستند، امکان ردیابی موتورسیکلت را به طور لایو و زنده مهیا می‌کنند.

نکات مهم برای خرید بهترین دزدگیر موتورسیکلت

 

نکات مهم برای خرید بهترین دزدگیر موتورسیکلت

 

در صورتی که قصد خرید دزدگیر برای موتورسیکلت خود را دارید، بهتر است به این بخش توجه کنید. در این بخش به چند نکته مهم در رابطه با خرید دزدگیر موتورسیکلت می‌پردازیم تا بتوانید دزدگیر مناسبی را انتخاب و خریداری کنید.

 • انتخاب نوع دزدگیر: همانطور که اشاره کردیم دزدگیرها انواع مختلفی دارند و در انواع ساده، تصویری، ماهواره‌ای و سیم کارت خور موجود هستند. برای همین باید در ابتدا با این دزدگیرها آشنایی داشته باشید تا بتوانید نوع مناسب آن را خریداری کنید. در میان انواع دزدگیر موتورسیکلت، نوع تصویری آن بهترین دزدگیر موتورسیکلت به حساب می‌آید.
 • تناسب دزدگیر با موتورسیکلت: مورد دیگری که هنگام خرید دزدگیر باید به آن توجه کنید، تناسب آن با موتورسیکلتتان است. این یعنی باید مطمئن شوید که دزدگیر قابلیت نصب بر روی موتورتان را دارد. بر این اساس در زمان خرید دزدگیر موتورسیکلت، باید به تکنولوژی به کار رفته در تولید یعنی انژکتوری یا کاربراتوری توجه کنید و متناسب با آن به خرید دزدگیر بپردازید.
 • برد دزدگیر موتورسیکلت: یکی از عواملی که بر روی قیمت دزدگیر موتورسیکلت نیز موثر است، برد دزدگیر است. هر چقدر برد دزدگیر بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر می‌شود. با این حال برد بیشتر دزدگیر باعث می‌شود تا در مسافت‌های طولانی نیز بتوانید از سرقت موتورسیکلت خود مطمئن شوید و مانع از سرقت آن شوید.
 • ضد آب بودن دزدگیر: از آنجایی که موتورسیکلت یک وسیله نقلیه باز و بدون سقف است، بهتر است به ضد آب بودن دزدگیر توجه داشته باشید. چرا که ممکن است هنگام بارش باران و برخورد آب با آن، دچار ایراد شده و مشکل پیدا کند.
 • برخورداری از ریموت یدک: در صورتی که جزو افرادی هستید که احتمال گم شدن ریموت اصلی دزدگیر را می‌دهید، بهتر است دزدگیری را تهیه کنید که دارای ریموت یدکی باشد. در این شرایط اگر ریموت اصلی دزدگیر موتورسیکلت گم شود، می‌توانید از ریموت یدکی آن استفاده کنید.
 • امکانات و قابلیت‌های دزدگیر: دزدگیرها دارای امکانات مختلفی نظیر خاموش و روشن کردن موتورسیکلت از طریق ریموت، ردیابی و خاموش کردن موتور از راه دور، تغییر صدای هشدار و غیره می‌باشند. برای همین هنگام خرید دزدگیر موتورسیکلت، به امکانات و ویژگی‌های آن توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین دزدگیر را برای خود خریداری کنید.
 • قیمت دزدگیر موتورسیکلت: مورد دیگری که در انتخاب و خرید دزدگیر مهم است، قیمت دزدگیر موتورسیکلت می‌باشد. قیمت این دزدگیرها همچون دزدگیر خودرو، بستگی به عوامل مختلفی دارد. برند تولید کننده، نوع دزدگیر، برد دزدگیر، امکانات موجود در دزدگیر و غیره، عواملی هستند که بر روی قیمت خرید دزدگیر موتورسیکلت نقش دارند. بنابراین شما می‌توانید بر اساس بودجه خود، یک دزدگیر مناسب را خریداری کنید و از آن بر روی موتورسیکلت خود استفاده کنید. با این حال توصیه ما این است که در این مورد بیشترین بودجه و هزینه را اختصاص دهید تا بتوانید بهترین دزدگیر موتورسیکلت را خریداری کرده و امنیت موتور را تا حد زیادی افزایش دهید.

دزدگیر موتورسیکلت استارتی چیست؟

اگر نام دزدگیر موتورسیکلت استارتی به گوشتان خورده است، باید بگوییم که این دزدگیرها نیز جزو جدیدترین نسل دزدگیرها به حساب می‌آیند. دزدگیرهای موتورسیکلت استارتی از امکانات متعددی نظیر قابلیت خاموش و روشن کردن موتور از راه دور برخوردار هستند و کنترل موتورسیکلت را برای موتورسوار راحت‌تر می‌کنند. همچنین میتوان از طریق این قابلیت در فصل زمستان و پیش از خروج از منزل، موتورسیکلت را روشن کرده تا کمی گرم شود. دزدگیرهای ساده موتورسیکلت را میتوان به یک دزدگیر استارتی تبدیل کرد. برای این کار باید به یک فرد متخصص در این حوزه مراجعه کنید تا تجهیزات مخصوص بر روی آن نصب شود.

افزایش امنیت موتورسیکلت با نصب ردیاب

 

افزایش امنیت موتورسیکلت با نصب ردیاب

 

بیشتر دزدگیرهای موتورسیکلت، تنها قابلیت هشدار به موتورسوار را دارند و گاهی از راه دور نمیتوان صدای آژیر دزدگیر را دریافت کرد. برای حل این مشکل و افزایش امنیت موتورسیکلت خود، می‌توانید به نصب ردیاب در آن بپردازید. ردیاب موتورسیکلت یک سخت افزار بوده که بر روی موتور نصب می‌شود. همچنین نرم افزار آن نیز بر روی گوشی هوشمند موتورسوار نصب می‌گردد. زمانی که موتورسوار وارد نرم افزار مربوطه شود، می‌تواند موقعیت مکانی موتورسیکلت را به طور لحظه‌ای مشاهده کند و از شرایط آن مطمئن شود. همچنین این نرم افزار ده‌ها هشدار امنیتی و ضروری را به موتورسوار ارسال می‌کند.

خصوصیات بهترین دزدگیر موتورسیکلت

 • بهترین دزدگیر موتورسیکلت از برد بالایی برخوردار است و قادر است به موتورسوار از فواصل دور نیز هشدار دهد.
 • بهترین دزدگیر به موقع عمل کرده و حسگرهای بسیار حساسی دارد. بر این اساس اگر کوچکترین تحریکی شوند، خیلی به موقع به موتورسوار هشدار می‌دهند.
 • بهترین دزدگیر موتورسیکلت، قابلیت تنظیم میزان حساسیت دارد. این یعنی میتوان در هنگام پارک موتورسیکلت در مناطق شلوغ، میزان حساسیت حسگرهای آن را کم کرده تا از این طریق هم به حفظ باتری دزدگیر کمک کرد و هم موجب سلب آسایش اطرافیان نشد.
 • بهترین دزدگیرها از خاصیت ضد آب برخوردار هستند و در زمان بارش باران دچار از کار افتادگی نمی‌شوند.
 • بهترین دزدگیر موتورسیکلت از سیم کشی پیچیده‌ای برخوردار نبوده و سبب ایجاد اختلال در فرآیند فعالیتی موتور نمی‌شود.

دزدگیرهای موجود در فروشگاه تی وی اس سنتر

اگر قصد خرید دزدگیر موتورسیکلت دارید، می‌توانید برای خرید آن از فروشگاه تی وی اس سنتر اقدام کنید. در این فروشگاه انواع لوازم جانبی، اکسسوری و لوازم امنیتی موتورسیکلت موجود است. دزدگیر موتورسیکلت برند LAZER، یکی از دزدگیرهای موجود در tvscenter بوده که از دو ریموت کنترل، رسیور و بلندگو با قدرت بالا برخوردار می‌باشد. همچنین دزدگیر تصویری موتورسیکلت نوع دیگری از دزدگیر است که می‌توانید آن را خریداری کرده و برای موتورسیکلت خود استفاده نمایید. هر دوی این دزدگیرها از کیفیت بالایی برخوردار هستند و سبب افزایش امنیت موتورسیکلتتان می‌شوند.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی انواع دزدگیر موتورسیکلت پرداختیم و با خصوصیات آنها آشنا شدیم. همانطور که اشاره شد، دزدگیر موتورسیکلت در انواعی چون ساده، تصویری، ماهواره‌ای و سیم کارت خور موجود است. شما می‌توانید از یکی از این سیستم‌های ضد سرقت برای موتورسیکلت خود استفاده کنید و از این طریق امنیت آن را افزایش دهید. هنگام خرید دزدگیر موتورسیکلت به مواردی چون تناسب آن با موتورسیکلت، ضد آب بودن، برد دزدگیر، قابلیت‌ها و امکانات، داشتن ریموت یدکی و در نهایت قیمت دزدگیر توجه داشته باشید.